Fulltextové vyhledávání

Drobečková navigace

Úvod > Základní škola > Aktuality > Krabice od srdce - sbírka na pomoc ukrajinským dětem

Krabice od srdce - sbírka na pomoc ukrajinským dětemVážení rodiče,

každého z nás se nějakým způsobem dotýká situace na Ukrajině. Rádi bychom se také zapojili do pomoci ukrajinským dětem.

Akci pořádá Diakonie Českobratrské církve evangelické

Akce, nazvaná „Krabice od srdce“ s podtitulem „Děti pomáhají dětem“ se koná 18.3. – 20.3. 2022. I ve Zlíně je odběrné místo.

www.krabiceodbot.cz

Válečný konflikt na Ukrajině způsobil, že desítky tisíc lidí, především žen a dětí, musely ze dne na den opustit své domy a utéct do okolních zemích. Jejich první zastávkou v Česku jsou Kontaktní asistenční centra na pomoc Ukrajině, kde si mohou vyřídit speciální víza a poradit se ohledně dalšího pobytu na našem území.

Od asistenčních center, která fungují v řadě měst, je velká poptávka především po jednorázovém vybavení, ale také po zábavě pro děti různého věku. Jde například o pastelky, fixy, křídy, tužky, papíry, omalovánky, puzzle, kostky, švihadla nebo třeba trvanlivé sladkosti, zkrátka maličkosti, které by dětem pomohly překonat dlouhé chvíle, než jejich maminky vyřídí potřebné dokumenty. A právě takové maličkosti chceme dětem předat v rámci mimořádné sbírky s názvem Krabice od srdce.

Tímto si Vás dovoluji oslovit o pomoc. Pokud se chcete nějakým způsobem zapojit, můžete do školy poslat jakoukoli maličkost – výtvarné i psací potřeby, pastelky, fixy, modelovací hmoty, deskové hry typu Člověče nezlob se, bublifuk, sportovní potřeby – pingpongové pálky s míčky + viz odstavec výše.

Prosím, neposílejte hračky, oblečení, potraviny, hygienické potřeby,... – podrobné informace najdete na výše jmenované webové stránce.

Všechny Vaše dárky je třeba přinést do pátku 18.3. 2022.

Děkuji předem a věřím, že naše společná pomoc přinese úsměvy na dětských tvářích.

Vladimíra Ciranová Mgr.